Redukcja tkanki tłuszczowej bez diety i ćwiczeń

Nadmiar tkanki tłuszczowej nie jest wyłącznie problemem estetycznym. Każda otyła osoba doskonale wie, jak trudno żyje się ze zbędnym balastem. Jedni mają problem z małymi piersiami, inni ze zbyt dużą ilością tłuszczu.

Można więc zdecydować się na powiększanie piersi czy na liposukcję. W obu przypadkach możliwe jest poprawienie wyglądu i zwiększenie swojej atrakcyjności. Obecnie można pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej niemalże z każdego miejsca na ciele. Jest to sposób na piękne wymodelowanie sylwetki bez restrykcyjnej diety i wylewania litrów potu na siłowni.

Odsysanie tłuszczu, czyli liposukcja – co należy wiedzieć?

Zabieg liposukcji polega na usuwaniu z poszczególnych partii ciała niechcianych fałd tłuszczowych. Możliwe jest jednorazowe pozbycie się do trzech litrów tłuszczu, co z pewnością bardzo pozytywnie wpływa na wygląd sylwetki. Operacja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym przy pomocy małych metalowych rurek, którymi to właśnie odsysa się tłuszcz. Bardzo ważne jest to, aby na około sześć godzin przed zabiegiem pacjent niczego nie jadł ani nie pił. Liposukcja może być przeprowadzana różnymi metodami. W jednych klinikach rozbija się komórki tłuszczowe przy pomocy ultradźwięków, w drugich wykorzystuje się laser, a w innych wibracje czy jakieś specjalne roztwory. Możliwości jest naprawdę sporo. Cały zabieg trwa zwykle dwie godziny. Konieczne jest wykonanie nacięć na skórze, ab dostać się do tkanki tłuszczowej, a potem są one zszywane. Pacjent musi nosić specjalną odzież uciskową, która przeciwdziała obrzękom. Normalne jest to, że w miejscach nacięć pojawia się uczucie swędzenia i szczypania. Objawy te ustępują samoistnie w stosunkowo krótkim czasie. Bezpośrednio po zabiegu nie widać efektów, ale pojawiają się paru tygodniach. Blizny pozabiegowe są niemalże niewidoczne.

Więcej znajdziesz na https://christofferingves.pl/liposukcja/

Chirurg plastyczny może odmówić wykonania zabiegu, jeśli pojawią się przeciwwskazania. Nie każdy może się poddać liposukcji. W celu ich wykluczenia zleca się wykonanie szeregu badań, których zadaniem jest ocenienie aktualnego stanu zdrowia pacjenta. Jeśli ktoś boryka się z chorobą układu krążenia/oddechowego, nieustabilizowaną cukrzycą, zmianami zapalnymi na skórze, żylakami czy nadczynnością tarczycy, nie będzie mógł skorzystać z zabiegu odsysania tłuszczu. To samo dotyczy osób z zaburzenia krzepliwości krwi.