Poradnik treningowy – Redukcja

poradnik-treningowy-redukcja-1

Wiele osób pragnie przejść na dietę w celu zrzucenia zbędnych kilogramów. Udaje się to nielicznym, jednak trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach, gdyż nie wystarczy tylko obcięcie dziennej spożywanej liczby kalorii. Istotną kwestią przy diecie niskokalorycznej jest dostarczenie niezbędnych witamin, składników mineralnych oraz kwasów tłuszczowych. Zbyt mała ilość tych składników może powodować olbrzymie osłabienie organizmu oraz senność. Dlatego właśnie ważna jest odpowiednia suplementacja.

Aby prawidłowo przejść przez dietę, należy uwzględnić w niej takie składniki jak witaminy, wspomniane wcześniej kwasy tłuszczowe, czy składniki mineralne. Wydawać by się mogło, że nie jest to większy problem, przecież na rynku dostępnych jest wiele suplementów witaminowych. Na półkach w sklepie, czy aptece widnieje napis „multiwitamina”, czy coś tego pokroju. W praktyce dobór odpowiednich witamin jest bardzo trudny. Ważnych jest wiele aspektów. Przede wszystkim należy określić intensywność wykonywanych treningów w trakcie trwania diety. Ciężkie treningi powodują zwiększenie się zapotrzebowania na witaminy i składniki mineralne. Nie tyczy się to lekkich treningów, to znaczy o małej intensywności. Przykładowo delikatny rozruch na bieżni, czy stały bieg przez 20-30 minut w wolnym tempie, nie zwiększy zbytnio standardowego zapotrzebowania. W przypadku tych naprawdę ciężkich, warto zaopatrzyć się w dodatkową porcję witaminy B i przeciwutleniaczy. Działa to w prosty sposób – im mniej kalorii spożywamy, tym więcej potrzebujemy tych składników.

witaminyW trakcie trwania takiej diety, należy pamiętać o innych suplementach. Nie możemy zapomnieć o białku, czy „spalaczu”. Niestety wiele produktów może posiadać te same wartości odżywcze, więc mogą się one duplikować. W sklepach specjalistycznych można znaleźć kompleksy, w których zawarte są niezbędne składniki. Trzeba przybić w tym miejscu „piątkę” producentom ze względu na zróżnicowanie. Możemy dostać wersje podstawowe, jak i rozszerzone, które charakteryzują się większą ilością witamin. Dzięki temu możemy dobrać taki kompleks witaminowy indywidualnie.