Gdańsk aktywnie – urlopowy poradnik dla turystów

Mężczyzna uprawiający wakeboarding

Nie wszyscy lubią leniwy wypoczynek, nawet gdy w miejscu wakacji mamy do dyspozycji plażę. Obecnie aktywnych form spędzania wolnego czasu jest naprawdę wiele, dlatego jesteśmy przekonani, że któraś forma ćwiczeń spodoba się nawet najbardziej zniechęconym. Jak sytuacja ze sportowymi wakacjami wygląda w Gdańsku, sprawdzicie poniżej!

Rowerem w Gdańsku

W samym Gdańsku funkcjonuje ponad 160 km ścieżek i dróg rowerowych. Jest to świetny powód, by na zwiedzanie miasta wybrać się właśnie jednośladem. Podczas podróży tym środkiem transportu, jedyne co może nas ograniczać to własna kondycja.

Widok zza kierownicy roweru enduro na trasieŚwietnym pomysłem mogą być rowerowe wakacje na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na jego obszarze wytyczono 8 malowniczych i wymagających tras, które dadzą niezły wycisk nawet zaawansowanym cyklistom. Jeśli lubicie bardziej ekstremalną jazdę, to musicie wiedzieć, że gdańskie lasy pełne są również tras, które zaspokoją wasze zapotrzebowanie na adrenalinę.

Czy musicie zabierać ze sobą własny rower? Niekoniecznie. Na terenie Gdańska funkcjonuje kilka wypożyczalni. W przyszłości ma także powstać system roweru miejskiego z kilkudziesięcioma stacjami w obrębie całego miasta.

Sporty wodne

Gdańsk leży nad morzem, nic więc dziwnego, że możliwości uprawiania sportów wodnych są tu naprawdę spore. Jeśli lubisz po prostu pływać w morzu – nie ma sprawy. Interesują Cię ciekawsze zajęcia? Z tym również nie będziesz mieć problemu. Kitesurfing, windsurfing, skimboarding? W Trójmieście znajdziesz szkoły, które od lat uczą sztuki uprawiania tych sportów.

Dla prawdziwych maniaków prędkości istnieje możliwość wypożyczenia skuterów wodnych i innego sprzętu, który pozwoli cieszyć się morskimi podbojami.

Osoba uprawiająca windsurfing na morzu

Inne aktywności

Na powyższym możliwości spędzenia aktywnego urlopu w Gdańsku się jednak nie kończą. Miasto jest na tyle duże, że właściwie każdy sport posiada w nim swojego reprezentanta. Ciekawym pomysłem może być wybranie się do parku trampolin, na treningi siłowe na świeżym powietrzu lub wspinaczka na ściankach wspinaczkowych.

Posumowanie

Aktywny urlop to prosty, a jednocześnie satysfakcjonujący sposób na spędzenie wolnego czasu podczas pobytu w Trójmieście. Pamiętajcie, że po każdym wysiłku należy wam się odrobina regeneracji i nic nierobienia. Dobrze byłoby, gdybyście zapewnili sobie do tego jak najlepsze warunki, kwaterując się na przykład w hotelu w gdańskim centrum.

 

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.hoteldlugitarg.pl