Makijaż permanentny – sposoby wykonywania zabiegu

Od kilku lat obserwujemy rozwój świata kosmetyki. Z miesiąca na miesiąc, możemy zauważyć jak metody pracy w gabinetach oraz możliwości z dziedziny kosmetologii pędzą do przodu. W tym miejscu, chce dokładniej przyjrzeć się makijażowi permanentnemu, a dokładniej rozwojowi metod pracy.

Dawniej, prawie każda spotykana na ulicy kobieta, która poddała się zabiegowi trwałego makijażu, od razu rzucała się w oczy. Brwi, przypominały grubą krechę, wybarwiającą się we wszystkie odcienie koloru szarego i niebieskiego. Efekt końcowy prezentował się nienaturalnie, a niekiedy wręcz komicznie.

Na szczęście sztuka wykonywania makijażu permanentnego zaczęła się szybko rozwijać. Tuż po metodzie kompaktowej – całościowej, wcześniej przez mnie wymienionej, pojawiła się metoda bardziej naturalna – zwana piórkową lub włoskową. Metoda ta polega na wyrysowaniu na skórze cienkich linii doskonale imitujących naturalne włosy. Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnej maszynki elektrycznej. Całość prezentuje się bardzo naturalnie, a dopiero po dokładnym przyjrzeniu się, możemy stwierdzić, że dana osoba ma wykonane tym sposobem brwi.

Po wprowadzeniu metody włoskowej, eksperci nie spoczęli na laurach i postanowili stworzyć jeszcze bardziej naturalnie prezentującą się technikę makijażu permanentnego. Mowa tu o „microbladingu”. Powyższy sposób pigmentacji jest o tyle ciekawy, że wykonuje się go manualnie za pomocą specjalnego pióra. Poprzez delikatne nacięcia skóry, wyrysowywany jest każdy włos, oczywiście według odpowiednich schematów. Metoda microbladingu zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ ze względu na powtarzanie ruchów nacięć w jednym miejscu, wykonany makijaż jest trwalszy aniżeli ten wykonany za pomocą maszynki. Kolejnymi metodami, dzięki którym możemy cieszyć się pięknymi brwiami, jest metoda cienia i ombre. Różnice polegają na ilości użytych kolorów, oraz technice pigmentowania.

Wybierając metodę makijażu permanentnego, na pewno istotną rolę będzie odgrywała cena za powyższe usługi. W tym wypadku najkorzystniej wypada microblading. Kluczowym kryterium określającym jaką metodę wybrać, jest również typ urody oraz oczekiwania związane z jej poprawieniem. Ważne jest, aby po wykonanym zabiegu brwi były dopełnieniem całości, a uśmiech nie opuszczał naszej twarzy.